Skip to main content
Dots

Jeżeli myślisz o leasingu samochodu, wybór odpowiedniej marki to jedno z najważniejszych kryteriów decyzyjnych. Dzięki szerokiemu spektrum dostępnych u nas marek, każdy może znaleźć pojazd idealnie dopasowany do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Oferujemy szeroki wybór, który uwzględnia zarówno znane, cenione marki, jak Audi, BMW czy Mercedes, czy te bardziej ekonomiczne, na przykład Ford, Toyota czy Volkswagen.

 

Jakie marki samochodów możesz leasingować?

Jeśli zastanawiasz się nad leasingiem samochodu, to jesteś na właściwej stronie. Leasing to popularny sposób pozyskania nowego samochodu bez konieczności jego zakupu. Pozwala on na korzystanie z auta na określony okres, bez konieczności ponoszenia dużych wydatków. Najlepsze jest to, że możesz wybierać spośród wielu różnych marek samochodów.

Rynek samochodów w leasingu podzielony jest na kilka segmentów związanych z wartością oraz przeznaczeniem finansowanego auta. Podział niekoniecznie odpowiada ogólnie przyjętym segmentom A, B, C, itd…

Cena najbardziej luksusowych pojazdów produkowanych po kilka sztuk rocznie może sięgać nawet miliona EURO, a ich finansowanie najczęściej wiąże się ze skomplikowaną procedurą kredytową.

Pojazdy z segmentu premium jak Mercedes-Benz, BMW czy Audi najczęściej oferowane są w pakiecie z leasingiem dealerskim, który często niestety ma kuszącą wysokość rabatu od drogiego finansowania. Leasing dealerski posiada również kilka innych wad i pułapek.

Kolejny segment z punktu widzenia leasingodawcy to popularne auta osobowe z przedziału 50-200 tys. zł. Są one najczęściej objęte procedurą uproszczoną leasingu, bez konieczności przedstawiania swoich dokumentów finansowych. Procedura opiera się jedynie na weryfikacji rzetelności płatniczej potencjalnego leasingobiorcy w bazach bankowych.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

 

Kalkulator leasingowy Dots
Dots

Najpopularniejsze marki aut w leasingu

Jakie auta są obecnie najpopularniejsze w branży leasingowej? Prym zdecydowanie wiodą marki azjatyckie oraz europejska Skoda. Oto lista 10 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych w 2022 roku:

  1. Toyota Corolla
  2. Skoda Octavia
  3. Hyundai I30
  4. Toyota RAV4
  5. Toyota Yaris
  6. Kia Sportage
  7. Kia Ceed
  8. Hyundai Tucson
  9. Dacia Duster
  10. Toyota C-HR

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub