Skip to main content
Dots

W dzisiejszych czasach medycyna i stomatologia rozwijają się niezwykle dynamicznie, a aby sprostać wymaganiom pacjentów i zapewnić im najlepszą opiekę, konieczne jest korzystanie z nowoczesnego sprzętu medycznego. Jednakże zakup takiego wyposażenia może być ogromnym obciążeniem finansowym, zwłaszcza dla małych gabinetów lekarskich czy klinik. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwala na szybką modernizację gabinetu bez znacznego obciążenia budżetu – leasing sprzętu medycznego. Leasing medyczny to nie tylko popularny w Polsce leasing operacyjny, a również finansowy. Dlaczego? O tym dowiesz się w dalszej części poświęconej zagadnieniu – leasing urządzeń medycznych.

Korzyści finansowe z leasingu urządzeń medycznych

Korzyści, jakie daje leasing urządzeń medycznych, są liczne. Poza oczywistym oszczędzaniem gotówki, leasing medyczny umożliwia także szybką modernizację sprzętu. Dzięki temu możesz zaoferować swoim pacjentom usługi na najwyższym poziomie, co wpływa na Twój wizerunek i reputację w branży.

O leasing sprzętu medycznego można ubiegać się tuż po zarejestrowaniu działalności gospodarczej. Leasing medyczny jest dostępny dla firm związanych ze stomatologią i protetyką (na leasing sprzętu stomatologicznego), gabinety weterynaryjne, fizjoterapeutów i rehabilitantów, gabinety kosmetyczne oraz medycyny estetycznej, a nawet optycy i optometryści. Nie pomijajmy również indywidualnych praktyk lekarskich oraz tak zwanych NZOZów.

Co teraz? Po długich rozważaniach zdecydowałeś się na zakup niezbędnego sprzętu i leasing urządzeń medycznych. Świadomie zadecydowałeś się na leasing medyczny finansowy, operacyjny lub pożyczkę leasingową. O jakie warunki możesz wnioskować? Jakie dokumenty należy przygotować na leasing sprzętu medycznego? Nic prostszego.

1)     Wybierz właściwy okres finansowania nawet do 84 miesięcy. Pamiętaj, że minimalny okres finansowania na leasing medyczny operacyjny uzależniony jest os stawki amortyzacji finansowanego sprzętu. W przypadku leasingu finansowego lub pożyczki możesz zaciągnąć zobowiązanie nawet na rok lub dwa.

2)     Zadecyduj, jaki chcesz wpłacić udział własny. Dopuszczalny jest praktycznie każdy z zakresu od 0% do 45% określonego odgórnie przez ustawodawcę. Przedstawiciele branży medycznej są najczęściej grupą wysokiego zaufania. Stąd często mamy do czynienia z bardzo niskim, kosmetycznym udziałem własnym lub minimalnym, nawet 0-procentowym.

3)     Przygotuj niezbędne dokumenty. W zależności od ceny przedmiotu leasingu oraz okresu prowadzonej działalności wymagane dokumenty na leasing sprzętu medycznego mogą się różnić. Najczęściej, na urządzenia do 100 tysięcy złotych netto firmy leasingowe stosują procedury uproszczone. Nie będą wymagały przedstawiania dokumentów finansowych. W zamian poproszą o certyfikat umiejętności zawodowej lub innych dokumentów potwierdzających i pozwalających na prowadzenie działalności na rynku medycznym. Jest to szczególne istotne dla firm dopiero rozpoczynających działalność i ubiegających się o leasing medyczny.

Warto również podkreślić, że leasing medyczny to nie tylko sprzęt do leczenia pacjentów. Możesz również sfinansować urządzenia do diagnostyki, takie jak aparaty USG, EKG czy RTG lub starać się o leasing sprzętu stomatologicznego. Dzięki temu możesz kompleksowo wyposażyć swój gabinet, co znacznie zwiększa zakres świadczonych usług i umożliwia przyciągnięcie nowych pacjentów.

Doceńmy atrakcyjne warunki leasingu. Firmy leasingowe oferują konkurencyjne stawki, a umowy są elastyczne i dostosowane do Twoich potrzeb. Co więcej, w ramach leasingu często masz dostęp do profesjonalnego wsparcia technicznego, co zwiększa niezawodność sprzętu.

Leasing sprzętu medycznego to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zmodernizować swój gabinet medyczny bez obciążania budżetu. Daje to możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu, zwiększenia zakresu usług i zyskania przewagi konkurencyjnej. Skorzystaj z oferty na leasing urządzeń medycznych i zapewnij sobie dostęp do najlepszego wyposażenia.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

Kalkulator leasingowy Dots
Dots

Leasing medyczny: szybka modernizacja gabinetu bez obciążania budżetu

Leasing sprzętu medycznego to doskonała opcja dla wszystkich, którzy chcą uniknąć jednorazowych dużych wydatków na nowoczesny sprzęt, a jednocześnie zależy im na utrzymaniu dostępu do najnowocześniejszych narzędzi i urządzeń medycznych. W jaki sposób to działa? To proste – zamiast kupować sprzęt medyczny na własność, możesz go wynająć na określony okres czasu. Dzięki temu nie musisz inwestować ogromnej sumy pieniędzy, a jednocześnie masz pewność, że zawsze dysponujesz sprzętem najwyższej jakości.

Leasing na sprzęt medyczny udzielany jest najczęściej w formie leasingu finansowego lub najpopularniejszej w ostatnim czasie pożyczki leasingowej. Jest to związane 8-procentową stawką podatku VAT, którą objęta jest większość urządzeń medycznych. A więc gdy rozpatrujesz leasing sprzętu medycznego, czy na przykład leasing sprzętu stomatologicznego, musisz uwzględnić fakt, że firma leasingowa wystawiająca faktury za raty w wysokości netto naliczy VAT w wysokości 23%. W takim przypadku leasingobiorca automatycznie dopłaca różnicę tj. (23% – 8%) 15% podatku, którego najczęściej nie może odliczyć ze względu na przyjętą formę opodatkowania.

Leasing medyczny w postaci leasingu finansowego lub pożyczki leasingowej powoduje, że leasingobiorca od początku umowy staje się właścicielem przedmiotu leasingu. Korzysta też z 8-procentowej stawki VAT, a całość amortyzuje od momentu zakupu urządzenia. Leasing maszyn medycznych (finansowy) to również możliwość zaliczenia w koszty odsetek zawartych w każdej racie, prowizji leasingowej oraz ubezpieczeń. Pamiętajmy także, że w odróżnieniu od leasingu operacyjnego leasing sprzętu medycznego w formie finansowej pozwala na zawarcie umowy na krótki okres finansowania ograniczony do 1 roku czy 2 lat oraz ewentualną wcześniejszą spłatę przed zakończeniem okresu finansowania ustalonego w umowie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub