Skip to main content
Dots

Inwestycje to bardzo istotna część prowadzenia biznesu w celu jego rozwoju. Leasing dla nowych firm może być więc doskonałą możliwością, by poprzez zakup pojazdów rozszerzyć działalność i wzmocnić swoją pozycję na rynku, a jednocześnie zapewnić sobie płynność finansową. Niestety nowo założone przedsiębiorstwa przez wielu leasingodawców uważane są za podmioty podwyższonego ryzyka.

W związku z tym mnóstwo młodych firm otrzymuje niekorzystne umowy, a ich ewentualne podpisanie może wiązać się z bardzo dużym udziałem własnym lub wysokimi ratami, na które nie każdy może sobie pozwolić. W FI Finance Polska pragniemy wychodzić naprzeciw początkującym przedsiębiorcom i umożliwiać im dynamiczny rozwój działalności, dlatego oferujemy leasing dla nowych firm na bardzo korzystnych warunkach. Obsługujemy przedsiębiorstwa już od pierwszego dnia ich istnienia.

Leasing na start działalności - jak go otrzymać?

Leasing na start działalności to specjalna forma finansowania, skierowana do nowo powstałych firm.

Aby otrzymać leasing dla startupów, przedsiębiorca musi spełnić określone warunki. Przede wszystkim ważne jest posiadanie  pozytywnej historii płatniczej w BIK. Firmy leasingowe oferujące finansowanie startupów decydują się na nieco wyższe ryzyko kredytowe. Nie są one w stanie ocenić zdolności kredytowej swoich klientów w oparciu o dokumenty finansowe (których po prostu nie ma). Nie mają również pewności czy leasing na start firmy nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla świeżo założonej firmy. Dlatego w dużej mierze opieraj się o historię BIK osoby prowadzącej działalność lub udziałowców spółki z o.o..

Pamiętajmy, że baza BIK to nie rejestr złych płatników. Banki oraz firmy leasingowe co miesiąc raportują do BIK informację o kulturze płatniczej swoich klientów. A więc jeżeli spłacasz terminowo swój kredyt hipoteczny lub kartę kredytową w oczach firmy jesteś wiarygodnym płatnikiem i najprawdopodobniej bez problemu otrzymasz leasing na start działalności. I analogicznie. Jeżeli nieterminowo spłacasz prywatne zobowiązania, leasing dla startupów będzie rozpatrzony negatywnie.

Z uwagi na wysoki stopień zaawansowania wymiany informacji bankowej, firmy leasingowe zazwyczaj odstępują od wymogu przedstawienia biznesplanu oraz analizy ekonomiczno-finansowej, potwierdzającej opłacalność inwestycji.

Leasing dla nowych firm Z Fi Finance

Dysponujemy wieloma pojazdami i modelami do wyboru, a ich szczegółową specyfikację zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możesz być pewien, że przedmiotem umowy będzie pojazd, który spełni Twoje oczekiwania. W naszej ofercie posiadamy leasing:

 • samochodów dostawczych
 • samochodów osobowych,
 • pojazdów ciężarowych,
 • ciągników siodłowych,
 • przyczep i naczep,
 • maszyn rolniczych, budowlanych i produkcyjnych.
 • autobusów.

Czy leasing dla nowej firmy to dobre rozwiązanie?

Leasing dla nowej firmy to bardzo korzystne rozwiązanie z wielu powodów. Kupno nowego pojazdu firmowego wiąże się z dużą inwestycją oraz jednorazowym wydatkiem, na który nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Wielu młodych właścicieli działalności nie ma też wystarczającej zdolności kredytowej, by kupić samochód w taki sposób. Zamrożenie dużej części kapitału może rzutować na późniejsze inwestycje i brak płynności finansowej.

Leasing natomiast umożliwia rozłożenie płatności w czasie, a jednocześnie zaplanowanie wydatków w taki sposób, by nadwyżkę środków móc przeznaczyć na ważniejsze dla rozwoju przedsiębiorstwa cele. Co więcej, stałe miesięczne raty mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów, dzięki czemu dokonasz dodatkowo optymalizacji podatkowej. W ten sposób będziesz mógł uzupełnić swoją flotę firmowych pojazdów bez uszczerbku na budżecie, a także bez zaciągania wieloletniego kredytu.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

Kalkulator leasingowy Dots

Na jaki rodzaj leasingu dla nowej firmy warto się zdecydować?

Leasingodawcy oferują różne umowy oraz warunki. W FI Finance Polska proponujemy operacyjny leasing dla młodych firm, który jest bardzo korzystną umową dla leasingobiorcy. Przede wszystkim nie będziesz zobowiązany do dokonywania odpisów amortyzacyjnych, a po zakończonej umowie możesz wykupić używany pojazd lub zdecydować się na jego zwrot bez żadnych dodatkowych kosztów. Co więcej, oferujemy:

 • możliwość rezygnacji z umowy w dowolnym momencie jej trwania bez dodatkowych opłat,
 • niski procent udziału własnego,
 • okres leasingu dostosowany do Twoich potrzeb.

Ponadto młodym działalnościom pomagamy uzyskać finansowanie na dowolne pojazdy, a także zapewniamy atrakcyjne, preferencyjne stawki ubezpieczenia komunikacyjnego. Co istotne, leasingu dla nowych firm udzielamy, opierając się na procedurach uproszczonych, dzięki czemu cały proces trwa bardzo krótko.

Finansowanie startupów z Fi Finance: do kogo kierujemy ofertę?

Kluczową kwestią jest również wybór odpowiedniego dostawcy usług leasingowych, ponieważ nie wszystkie firmy oferują leasing na start firmy. Warto zwrócić uwagę, że każda z nich będzie miała inne wymogi w zależności od branży czy przedmiotu leasingu.

FI Finance to firma, która od lat oferuje finansowanie startupów i leasing na start firmy. Nasza oferta skierowana jest też do młodych przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą i potrzebują wsparcia finansowego na inwestycje początkowe.

Finansowanie startupów wiąże się z koniecznością profesjonalnego przygotowania wniosków. Początkujący przedsiębiorca powinien przygotować dokumenty uwiarygadniające jego firmę w świetle oceny kredytowej przeprowadzanej przez analityków leasingowych. Absolutnym minimum dla wnioskującego o leasing na start firmy jest:

 • Przygotowanie listu intencyjnego lub umowy z firmą, z którą przedsiębiorca będzie współpracować.
 • Udokumentowanie swojego doświadczenia w branży, np. poprzez świadectwo pracy bądź zdobyte certyfikaty zawodowe lub licencje.
 • Wykazanie dodatkowych źródeł dochodu, o ile istnieją.
 • Przygotowanie podstawowego oświadczenia majątkowego. Osoby fizyczne posiadające majątek są w oczach firmy leasingowej bardziej wiarygodne i mogą liczyć na lepsze warunki. Nie oznacza to oczywiście, że leasingobiorca bez majątku nie może ubiegać się o finansowanie startupów.

Leasing na start działalności to skuteczne narzędzie finansowe dla nowych firm. Pozwala on na szybkie pozyskanie niezbędnych środków na inwestycje, które są kluczowe dla rozwoju przedsiębiorstwa. Wybierając leasing dla startupów, warto zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby i możliwości finansowe, a także na oferty dostępne na rynku, takie jak propozycje Fi Finance. Dzięki właściwemu finansowaniu nowa firma może rozwijać się znacznie szybciej i zdobyć stabilną pozycję na rynku.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub