Skip to main content
Dots

W dzisiejszych czasach rozwój branży budowlanej wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także sprzętu wysokiej jakości. Dla wielu przedsiębiorców inwestycja w maszyny budowlane stanowi kluczowy element sukcesu. Jednakże zakup nowych maszyn może być kosztowny i obciążający dla budżetu firmy. Na szczęście istnieje alternatywna, jaką jest leasing maszyn budowlanych. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu oraz omówmy zalety, jakie posiada leasing na maszyny budowlane.

Rynek budowlany jest jednym z najbardziej dynamicznych sektorów gospodarki, a dostęp do nowoczesnego sprzętu może zdecydować o sukcesie Twojego przedsiębiorstwa. Dlatego Fi Finance Polska oferuje elastyczne i konkurencyjne opcje leasingu maszyn budowlanych. Nasza oferta pozwala na zaktualizowanie Twojego parku maszynowego bez obciążania kapitału firmy, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co najważniejsze: realizacji Twoich projektów. Z Fi Finance Polska, leasing na maszyny budowlane staje się nie tylko łatwy, ale i efektywny.

Leasing maszyn budowlanych: Szeroki wybór ofert i elastyczne warunki

Leasing maszyn budowlanych używanych i jak i nowych jest oferowany przez wiele firm leasingowych. Za pośrednictwem FI Finance Polska otrzymujesz dostęp do tych najlepszych. Leasing na sprzęt budowlany taki jak koparki, betoniarki czy chociażby najprostsze wózki widłowe nie musi wiązać się z wysokim udziałem własnym. Dzięki rozbudowanej ofercie naszych partnerów leasingowych pierwsza wpłata leasingowa może kształtować się na poziomie 5%, a okres leasingu sięgać sześciu lat.

W zależności od poziomu amortyzacji finansowanego przedmiotu leasing na maszyny rządzi się swoimi prawami. Im niższa amortyzacja, tym dłuższy minimalny okres leasingu. Przykładowo na koparkę posiadająca amortyzację na poziomie 20% wynosi 2 lata, a na dźwig z amortyzacją 14% już 3.

Pamiętaj, aby przed uzyskaniem oferty sprawdzić poziom amortyzacji sprzętu, na których chcesz wziąć leasing maszyn budowlanych. Wysokość amortyzacji sprawdzisz również, pobierając ofertę na leasing budowlanych bezpośrednio z naszego kalkulatora leasingu.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

Kalkulator leasingowy Dots
Dots

Leasing na maszyny budowlane z FI Finance Polska: Rozwijaj biznes w budownictwie

FI Finance Polska oferuje leasing sprzętu budowlanego dzięki któremu, można skorzystać z szerokiego wyboru maszyn oraz sprzętu budowlanego.

Leasing na maszyny budowlane to elastyczna forma finansowania, która umożliwia firmom zwiększenie swojego potencjału produkcyjnego przy zachowaniu kosztów na niskim poziomie. Proponujemy leasing na sprzęt budowlany nowy oraz używany nawet do 15 lat. W zależności od potrzeb finansowanie maszyn budowlanych może zostać udzielone w PLN lub w EUR, o ile przedsiębiorca posiada przychody w walucie obcej.

Jak uzyskać leasing sprzętu budowlanego?

Sam proces wnioskowania o leasing na sprzęt budowlany z FI Finance Polska jest prosty i przejrzysty. Oczywiście w pierwszym kroku warto skontaktować się z przedstawicielem naszej firmy, który pomoże w zrozumieniu wszystkich szczegółów oraz poinformuje o wymaganej liście dokumentów.

W odróżnieniu od standardowego leasingu na samochód — leasing maszyn budowlanych wymaga kilku dodatkowych, niestandardowych dokumentów.

  • Po pierwsze leasingodawca zawsze prosi o udokumentowanie pochodzenia sprzętu (sprzęt budowlany nie zawsze posiada dowód rejestracyjny identyfikujący właściciela). Jest to szczególnie istotne gdy wnioskujesz o leasing maszyn budowlanych używanych, a dostawca nie jest autoryzowanym sprzedawcą danej marki.
  • Po drugie zawsze należy sprawdzić stawkę amortyzacji danego sprzętu lub jego KŚT (Klasyfikacja Środków Trwałych).
  • Po trzecie, najczęściej wymogiem leasingu będzie wyceny przez rzeczoznawcę, który oceni faktyczny stan techniczny maszyny, ilośc przepracowanych motogodzin oraz legalność pochodzenia.

Mimo wszystko leasing na maszyny o wartości do 150 000 zł netto jest często rozpatrywany w procedurze uproszczonej. Nie będziesz więc proszony o przedstawianie dokumentów finansowych.

Leasing maszyn budowlanych używanych czy nowych to atrakcyjna i korzystna finansowo opcja dla przedsiębiorców. Daje możliwość rozwinięcia biznesu poprzez zwiększenie potencjału produkcyjnego, nie obciążając znacząco budżetu firmy. Szeroki wybór ofert, jakie daje leasing na maszyny budowlane oraz elastyczne warunki finansowania sprawiają, że leasing sprzętu budowlanego jest rozwiązaniem dostosowanym do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Dzięki współpracy z doświadczoną firmą leasingową, jaką jest FI Finance Polska, można skorzystać z profesjonalnego wsparcia i doradztwa na każdym etapie procesu leasingowego.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub