Skip to main content
Dots

W dzisiejszych czasach firmy specjalizujące się w obróbce elementów metalowych i drewnianych muszą postawić na nowoczesne technologie, aby pozostać konkurencyjnymi na rynku. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia są zaawansowane maszyny CNC, które pozwalają na precyzyjne frezowanie, toczenie i inne procesy obróbki. Fi Finance Polska jest tu, aby pomóc Twojemu przedsiębiorstwu osiągnąć ten sukces poprzez naszą ofertę leasingu obrabiarek. Przyjrzymy się, dlaczego warto rozważyć leasing maszyn CNC oraz korzyści z nim związane.

Różnorodność oferty leasingu tokarek i innych obrabiarek dla Twojego przedsiębiorstwa

Jeśli zdecydujesz się na leasing maszyn CNC, warto wiedzieć, że oferta jest zróżnicowana i elastyczna, dostosowana do różnych potrzeb przedsiębiorstw. Na co należy więc zwrócić uwagę?

Zarówno leasing obrabiarek jak i leasing tokarek to specyficzna forma finansowania, w której bardzo istotny jest dostawca urządzenia, stan przedmiotu leasingu oraz oczywiście zdolność kredytowa firmy ubiegającej się o leasing na maszynę CNC.

  • Po pierwsze, leasing maszyn CNC na nowe urządzenia jest najczęściej znacznie tańszy od urządzeń używanych kupowanych nie zawsze od autoryzowanych dostawców dobrze znanych firmom leasingowym.
  • Po drugie, leasing na maszynę CNC mającą kilka lat wymaga szczegółowej wyceny rzeczoznawcy oceniającej jej aktualny stan techniczny oraz wiąże się z najczęściej z koniecznością wpłaty wyższej niż standardowo wpłaty własnej przez leasingobiorcę. W zależności od wieku leasing obrabiarek i leasing tokarek używanych to wymóg udziału własnego od 10 do 20% wartości maszyny, a w przypadku urządzeń wiekowych nawet 30%.

Mimo nieco wyższego kosztu (niż w przypadku maszyn nowych) nadal leasing na maszynę CNC jest atrakcyjną formą finansowania. Przed złożeniem wniosku warto skonsultować się z naszym doradcą, który wskaże, w jakim towarzystwie leasingowym warto starać się o leasing obrabiarek. Doradca porówna oferty pod kątem kosztu leasingu i możliwości zastosowania procedury uproszczonej bez dokumentów i często bez wyceny rzeczoznawcy. Pozwoli to na skrócenie czasu akceptacji wniosku, kosztów oraz niepotrzebnej biurokracji leasingowej związanej z dokumentami wymaganymi do akceptacji umowy na leasing na maszynę CNC.

Jakie dokumenty są potrzebne na leasing maszyn CNC? Procedury różnych towarzystw leasingowych różnią się, ale każda z nich będzie wymagać co najmniej: specyfikacji urządzenia, faktury proforma, dokumentacji zdjęciowej, oraz dla maszyn używanych faktury pochodzeniowej z potwierdzeniem realizacji płatności przez sprzedawcę. To oczywiście podstawowy komplet dokumentów dla osób ubiegających się o leasing maszyn CNC, który może być dowolnie modyfikowany i uzupełniany przez każdą z firm leasingowych.

Warto zwrócić uwagę na różne rozwiązania, jakie stawia przed sobą leasing tokarek, leasing obrabiarek, frezarek i innych maszyn CNC. To nie tylko możliwość wpłaty niskiego udziału własnego i skorzystania z korzyści podatkowych. Spośród wielu ofert finansowanie bardzo istotna jest również szybkość akceptacji wniosku, skrócona lista dokumentów i możliwość uproszczenia procedur kredytowych. Nie tylko niski koszt leasingu, który nie zawsze idzie w parze z jakością obsługi klienta. Leasing maszyn CNC to rozwiązanie, które pozwala na inwestycję w nowoczesny sprzęt, zminimalizowanie ryzyka finansowego oraz zwiększenie konkurencyjności firmy. Dlatego, jeśli rozważasz zakup maszyn do obróbki metalu i drewna, warto zastanowić się nad leasingiem jako atrakcyjną alternatywą. Dlatego przed złożeniem wniosku warto skontaktować się z doświadczonym doradcą znającym specyfikę produktu. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

Kalkulator leasingowy Dots
Dots

Leasing maszyn CNC - dlaczego warto postawić na zaawansowane technologie?

Współczesny przemysł nie może się obyć bez zaawansowanych maszyn CNC. Dlaczego? Powodów jest wiele. Między innymi precyzja i jakość: Maszyny CNC są znane ze swojej niezwykłej precyzji i powtarzalności. Dzięki temu można osiągnąć wyjątkową jakość wyrobów, co jest kluczowe w wielu branżach. Kolejnym czynnikiem jest optymalizacja kosztów. Niezależnie czy będziesz decydował się na leasing obrabiarek, pożyczkę czy zakup gotówkowy, koszt zakupu maszyny CNC może być wysoki, choć długoterminowo inwestycja ta opłaca się. Pozwala nie tylko na obniżenie kosztów produkcji, ale także na zoptymalizowanie procesów. Pamiętajmy również o szybkości i efektywności maszyn CNC. Otóż maszyny CNC pracują znacznie szybciej niż tradycyjne urządzenia, co zwiększa efektywność produkcji.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub