Skip to main content
Dots

Marzysz o jeździe swoim wymarzonym samochodem, ale tradycyjny kredyt sprawia, że rezygnujesz z tego pomysłu? Rozwiązaniem może być leasing konsumencki, a my mamy dla Ciebie najlepsze oferty! Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, czy interesuje cię leasing bez firmy. Leasing konsumencki samochodu może okazać się idealnym rozwiązaniem. Przekonaj się jakie możliwości daje leasing prywatny samochodu oraz czy warto z niego skorzystać.

Leasing bez firmy — czy jest możliwy?

Jeśli nie jesteś właścicielem firmy, nie musisz rezygnować z korzyści płynących z leasingu samochodu. Leasing konsumencki na samochód to opcja skierowana do osób fizycznych, które chcą cieszyć się nowym autem bez konieczności prowadzenia działalności. Leasing konsumencki samochodu to umowa cywilnoprawna, w której leasingobiorcą nie jest przedsiębiorca, a osoba będąca konsumentem. W rezultacie jest to umowa B2C (business-to-customer).

Dots

Leasing konsumencki czy warto?

Zalety leasingu konsumenckiego nie ograniczają się tylko do uproszczonych procedur w celu uzyskania nowego samochodu. Leasing konsumencki samochodu daje możliwość negocjowania ponadstandardowych rabatów na nowe pojazdy. Specyfiką leasingu jest fakt, że to nie użytkownik jest właścicielem pojazdu (staje się nim dopiero po zakończeniu umowy), a firma leasingowa, która widnieje w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Dlatego korzystanie z usług fachowego pośrednika takiego jak FI Finance Polska pozwoli na uzyskanie dodatkowych rabatów. Nawet najtańszy leasing konsumencki stanie się jeszcze korzystniejszy z dodatkowym rabatem od dealera.

Leasing prywatny samochodu w odróżnieniu od kredytu czy pożyczki może wiązać się z bardzo niskimi obciążeniami miesięcznymi. Jest to możliwe dzięki tzw. wartości końcowej płatnej z ostatnią ratą leasingu. Wysoki wykup (np. 40%) skutkuje znacznym obniżeniem rat w porównaniu do standardowego finansowania. Oczywiście takie rozwiązanie skutkuje wysokim obciążeniem dla leasingobiorcy na sam koniec leasingu, ale jest korzystne dla osób spodziewających się wzrostu wynagrodzenia lub dodatkowej gotówki w przeciągu kilku lat od zawarcia umowy. Podwyższanie wartości końcowej nie jest częstym zabiegiem, ale warto wiedzieć, że leasing konsumencki daje taką możliwość.

Leasing konsumencki – Twoja droga do wymarzonego samochodu!

Leasing konsumencki, zwany również jako leasing prywatny samochodu ma wiele zalet. Pierwszą z nich są uproszczone formalności analizy kredytowej. Ocena ryzyka przez firmę leasingową jest znacznie mniej restrykcyjna niż ta przeprowadzana przez banki. Firma leasingowa najczęściej nie weryfikuje obciążeń leasingobiorcy, a skupia się jedynie na jego dochodach. Wystarczy więc, że posiadasz stałe, udokumentowane dochody pokrywające wysokość rat, leasing konsumencki jest w twoim zasięgu. Pamiętajmy, że mimo uproszczonych procedur firma leasingowa zawsze weryfikuje dostępne bazy BIK. Jeżeli wnioskujący o leasing konsumencki był lub jest nierzetelnym płatnikiem wobec banków czy innych instytucji, pozytywne przejście weryfikacji kredytowej jest niezmienne trudne. Najczęściej sprawia, że wniosek o leasing konsumencki na samochód zostanie odrzucony.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

Kalkulator leasingowy Dots

Leasing prywatny a BIK

W obecnych czasach nie wszystkim osobom zależy na ujawnianiu wszystkich swoich zobowiązań instytucjom finansowym. Pamiętajmy, że banki mają obowiązek stałego raportowania szczegółowej informacji o zaciągniętych zobowiązaniach swoich klientów. Natomiast firmy leasingowe nie zawsze. Dla niektórych osób bardzo istotną sprawą jest ukrycie swoich prywatnych. Leasing konsumencki nie musi wiązać się ze wpisem do BIK. To czy leasingodawca przekaże dane do BIK, zależy od indywidualnych ustaleń pomiędzy stronami. Decydując się na leasing konsumencki na samochód, warto upewnić się, jak w tym zakresie działa wybrana firma leasingowa.

Leasing prywatny ma też wady. Leasingobiorca jako osoba indywidualna nie może skorzystać z odliczeń podatkowych, staje się właścicielem pojazdu dopiero na koniec umowy leasingu i musi ponosić koszty nieco wyższej składki ubezpieczenia komunikacyjnego.

Najtańszy leasing konsumencki — jakość, na którą Cię stać

Każdy chciałby znaleźć najtańszy leasing konsumencki. Jeżeli szukasz najlepszej oferty warto skontaktować się z przedstawicielami FI Finance Polska. Wybierając leasing konsumencki samochodu z nami, wybierasz jakość, na którą Cię stać. Nasze atrakcyjne rabaty na samochody, negocjowane warunki leasingu oraz ubezpieczeń sprawiają, że najtańszy leasing konsumencki jest w zasięgu twojej ręki. Możesz cieszyć się nowym samochodem, nie obciążając nadmiernie swojego budżetu. Zapewniamy transparentność, profesjonalną obsługę i możliwość dostosowania umowy do indywidualnych potrzeb. Zawsze warto zapytać o leasing prywatny, gdyż może okazać się najwłaściwszym rozwiązaniem.

Pytasz: – leasing konsumencki czy warto? – Stanowczo tak.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub