Skip to main content
Dots

Planując zakup motocykla, wiele osób zastanawia się nad różnymi sposobami jego finansowania. Jedną z opcji, która staje się coraz popularniejsza, jest leasing motocykli. Niezależnie czy jest to leasing na motocykl nowy, czy leasing motocykli używanych warto przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu, aby zrozumieć, czy może ono być korzystne dla naszych potrzeb. Dlaczego warto zdecydować się na leasing motocykla i skorzystać z oferty FI Finance Polska? Odpowiedź znajdziesz w poniżej.

Kiedy i kto może wziąć leasing na motocykl?

Leasing na motocykl może być skierowany zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Osoby indywidualne mogą wnioskować o leasing konsumencki motocykla, podczas gdy przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu motocykla na firmę. Warunki uzyskania leasingu mogą się różnić w zależności od oferenta i profilu klienta.

Leasing motocykli w FI Finance Polska jest rzeczą bardzo prostą. Jest zazwyczaj objęty procedurą uproszczoną, co zwalnia naszych klientów z konieczności przedstawiania dokumentów finansowych oraz zaświadczeń z ZUS i Urzędu Skarbowego.

Dzięki współpracy z FI Finance Polska klienci, którzy dopiero co rozpoczęli swoją działalność, nie muszą czekać ze złożeniem wniosku o leasing motocykla na firmę. Mogą to zrobić nawet w pierwszym dniu po otrzymaniu numeru REGON oraz NIP. Takie rozwiązanie oczywiście wiąże się z koniecznością wpłaty nieco wyższego udziału własnego w granicach 25% wartości motocykla oraz poręczenia osobistego właściciela firmy. Mimo wszystko jest bardzo popularne.

Dots

Na czym polega leasing motocykla?

Leasing motocykla na firmę to forma finansowania, która umożliwia korzystanie z motocykla bez konieczności jego kupna. Leasingobiorca wpłaca ustalony udział własny, który najczęściej kształtuje się w przedziale od 5 do 45%. W ramach umowy leasingowej klient spłaca określoną miesięczną ratę za korzystanie z pojazdu przez określony czas. Najczęściej kilka lat, choć najkrótszy okres na leasing motocykli to 24 miesiące. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może zdecydować się na wykupienie motocykla za określoną wartość wykupu, która została wcześniej ustalona w umowie leasingowej.

Czy leasing motocykli się opłaca?

Leasing motocykla, czy warto? Decyzja o skorzystaniu z leasingu motocykla powinna być starannie przemyślana i uzależniona od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Leasing motocykla może być atrakcyjną opcją dla osób, które chcą korzystać z nowego motocykla, nie chcą angażować dużej kwoty.

Zarówno leasing motocykla nowego, jak i leasing motocykli używanych umożliwia szybkie wliczenie w koszty całości ceny zakupu (np. w dwa lata jeżeli decydujemy się na leasing 24-miesięczny) i jest tańszy niż finansowanie pożyczką czy kredytem bankowym. Dlatego zastanawiając się leasing motocykla czy warto? Odpowiedź jest tylko jedna. Warto.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

 

Kalkulator leasingowy Dots

Leasing motocykla używanego i nowego w Fi Finance Polska

Fi Finance Polska nie finansuje jedynie motocykli nowych, ale oferuje również leasing motocykla używanego. O ile wiek jednośladu nie przekroczy 5 lat, finansowanie przebiega niezwykle sprawnie. Nawet w jeden dzień. Dzięki bogatej ofercie oraz profesjonalnej obsłudze, Fi Finance Polska jest godnym partnerem w realizacji Twoich motocyklowych marzeń. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach leasingowych i znaleźć nie tylko ofertę na leasing motocykli używanych, ale najlepsze rozwiązanie dopasowane do każdych Twoich potrzeb.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących leasing konsumencki motocykla, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem doradców finansowych. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji finansowej i realizacji Twoich celów motocyklowych.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub