Skip to main content

OC Spedytora to ubezpieczenie przeznaczone dla firm logistycznych. Są one zaangażowane w organizację usług przewozu towarów na terenie kraju oraz za granicą. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, ale znacznie zwiększa wiarygodność firmy spedycyjnej i oferuje jej dodatkową ochronę. Dziedzina transportu i logistyki wiąże się bowiem z dużym ryzykiem, szczególnie w przypadku dalekodystansowego przewozu ładunków. Wypadki dotyczą przede wszystkim uszkodzenia transportowanych towarów – kwoty za zniszczone mienie mogą być bardzo wysokie.

W związku z powyższym klienci często zwracają uwagę na to, czy firma spedycyjna, z której usług chcą skorzystać, ma tego typu ubezpieczenie. Jest to bowiem zabezpieczenie dla obu stron. W sytuacji, gdy posiadasz taką umowę i dojdzie do niefortunnego zdarzenia (pomimo podjęcia wszelkich środków zapobiegawczych i właściwego zabezpieczenia towarów), ubezpieczyciel pokryje koszty powstałych szkód.

Indywidualnie ustalany zakres polisy ubezpieczeniowej OC dla Spedytora

Podobnie jak w przypadku OC Przewoźnika, zakres polisy OC Spedytora zawsze ustalany jest indywidualnie i dostosowywany do potrzeb konkretnej firmy logistycznej czy transportowej. Oferty mogą różnić się od siebie maksymalną wysokością ubezpieczenia (które dostosowywane jest m.in. do rodzaju przewożonych ładunków), a także zakresem odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Posiadamy również polisy uwzględniające liczne rozszerzenia, które obejmują szkody powstałe wskutek kradzieży ładunków, naruszenia przepisów drogowych, rażącego niedbalstwa (wówczas określamy limity kwotowe) czy winy podwykonawców.

Współpracujemy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu możemy zaproponować Ci korzystne oferty dostosowane do Twoich potrzeb. Nasi doradcy zawsze przedstawiają kilka możliwości do wyboru, abyś mógł wybrać spośród nich optymalną. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Oprócz doświadczonej kadry posiadamy jedne z najniższych stawek ubezpieczeniowych w Polsce. W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji telefonicznej oraz za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub