Skip to main content
Dots

Fi Finance Polska oferuje szeroką gamę opcji leasingowych dla obcokrajowców, co czyni nas jednym z wiodących pośredników na rynku leasingowym w Polsce. Dzięki współpracy z największymi firmami leasingowymi, jesteśmy w stanie zaproponować atrakcyjne warunki i spersonalizowane rozwiązania dla klientów z różnych krajów. Zdajemy sobie sprawę, że obcokrajowcy mogą napotkać specyficzne wyzwania, takie jak różnice w przepisach czy barierę językową. Dlatego nasz zespół ekspertów jest przygotowany, aby udzielić wsparcia na każdym etapie procesu, od wyboru odpowiedniego planu leasingowego po pomoc w załatwieniu wszelkich formalności.

 

 

Na czym polega leasing dla obcokrajowców? Podstawowe informacje

Leasing samochodowy to popularna forma finansowania pojazdów, która staje się coraz bardziej dostępna i atrakcyjna dla szerokiego grona odbiorców. Jedną z grup, która również ma możliwość skorzystania z tego rozwiązania, są obcokrajowcy przebywający w Polsce. Czy leasing dla obcokrajowców jest ogólnodostępny? Jakie są ograniczenia oraz dokumenty wymagane od osoby ubiegającej się o leasing dla obcokrajowca?

Leasing dla obcokrajowców to forma finansowania, która umożliwia finansowanie samochodu na określony okres, z możliwością jego odkupienia po zakończeniu umowy. Leasing dla osób spoza Polski, w tym leasing dla Ukraińców, pozwala na korzystanie z pojazdu bez konieczności posiadania go na własność.

Leasing dla obcokrajowca nie różni się znacząco od standardowego leasingu. Klient wybiera samochód i określa okres leasingu. Następnie podpisuje umowę leasingową, w której zobowiązuje się do regularnych opłat leasingowych. Jedyną różnicą jest wysokość udziału własnego, która może być zwiększona w stosunku do przedsiębiorców krótko działających na terenie Polski.

Dots

Jak skorzystać z leasingu dla obcokrajowca w Polsce: Korzyści i ograniczenia

Leasing dla obcokrajowców w Polsce może być korzystny z wielu powodów. Po pierwsze, umożliwia korzystanie z nowego lub używanego samochodu bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupu. Po drugie, pozwala na negocjację rabatów na nowe samochody osobowe oraz często tańsze ubezpieczenie komunikacyjne czy GAP.

Korzyścią z leasingu samochodowego jest również możliwość elastycznego dopasowania umowy do indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem okresu leasingu, wysokości wpłaty własnej czy wysokości wykupu. Ponadto, leasing ten może być opcją dostępną dla osób o ograniczonej historii kredytowej w Polsce.

Ograniczeniem, z kolei, może być konieczność spełnienia pewnych warunków, które są bardziej restrykcyjne dla obcokrajowców.

Dlaczego Fi Finance Polska jest Najlepszym Wyborem dla Leasingu dla Obcokrajowców?

FI Finance Polska to przedstawicielstwo największych firm leasingowych oferujące leasing dla obcokrajowców, a w szczególności leasing dla Ukraińców. Z naszymi klientami szczegółowo omawiamy wszelkie zagadnienia leasingowe, pomagamy w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji oraz bezpłatnie kierujemy przygotowany wniosek do właściwej firmy leasingowej.

Więcej informacji omawiających leasing dla obcokrajowca oraz leasing dla Ukraińców można znaleźć na naszym blogu Leasing samochodu dla obcokrajowca w Polsce.

Leasing dla obcokrajowców to atrakcyjna forma finansowania, która umożliwia korzystanie z pojazdu bez konieczności jego zakupu. Topowe przedstawicielstwa leasingowe, takie jak FI Finance Polska, oferują różnorodne opcje leasingu dostosowane do potrzeb obcokrajowców przebywających w Polsce. Kluczowe jest zrozumienie procesu oraz dokumentów wymaganych do uzyskania leasingu. Dlatego przed rozpoczęciem kompletowania dokumentów leasingowych warto skonsultować się z naszym doradcą.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

Kalkulator leasingowy Dots

Dokumenty Wymagane do Uzyskania Leasingu dla Obcokrajowców

Aby wnioskować o leasing dla obcokrajowca, przedsiębiorcy muszą przygotować listę dokumentów wymaganych przez firmę leasingową. Istotne jest, że osoba ubiegająca się o leasing dla Ukraińców nie musi posiadać karty stałego pobytu w Polsce, a nawet czasowego. W odróżnieniu od obywateli Białorusi wystarczy paszport oraz umowa najmu lokalu na terenie Polski.

Zwracamy uwagę, że zakładając firmę, należy unikać rejestracji siedziby w ostatnio popularnych biurach wirtualnych. Jest to obecnie najczęstszy powód odmowy finansowania dla jednoosobowych działalności oraz spółek ubiegających się o leasing dla obcokrajowców.

Jakie dokumenty przygotować aplikując o leasing dla obcokrajowca? Oto nasza sugestia:

  1. Paszport oraz karta stałego lub czasowego pobytu reprezentanta spółki, oraz podanie adresu zamieszkania w Polsce.
  2. Podobnie wszystkich udziałowców spółki posiadających przynajmniej 25% udziałów.
  3. Umowa spółki.
  4. Deklaracja PIT lub CIT za ostatni zamknięty rok obrotowy.
  5. Dokumenty finansowe za bieżący okres obrachunkowy.
  6. Lista środków trwałych.

Dla uwiarygodnienia działalności spółki oraz osoby fizyczne powinny przygotować dodatkowo:

  1. Umowę najmu mieszkania, w którym mieszkają.
  2. Firmy transportowe umowę najmu lub 3 ostatnie faktury za bazę postojową / miejsca parkingowe.
  3. Przykładowe 3 faktury od głównych kontrahentów.
  4. Krótki opis prowadzonej działalności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub