Wróć do aktualności
Czy obcokrajowiec może wziąć leasing na samochód w Polsce Dots

Leasing samochodu dla obcokrajowca w Polsce — czy to możliwe?

Autor: Paweł Makarewicz 13 września 2022 Szacowany czas czytania: 2 minuty Kategorie: Poradnik dla leasingobiorców

Leasing samochodu stał się powszechnym rozwiązaniem dla wielu właścicieli firm, pozwalając na efektywne zarządzanie kapitałem i unikanie dużych jednorazowych wydatków. Ale czy te korzyści są dostępne dla wszystkich? Czy leasing samochodu dla obcokrajowca przebywającego w Polsce jest możliwy? W tym artykule odpowiemy na te pytania i wyjaśnimy, jak obcokrajowcy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce mogą skorzystać z leasingu samochodowego.

Leasing auta dla obcokrajowca: Czy obcokrajowcy mogą brać samochody w leasing?

Leasing to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania różnego rodzaju pojazdów, które niezbędne są do funkcjonowania wielu firm. Aby go uzyskać, należy zgłosić odpowiedni wniosek do wybranego leasingodawcy oraz dołączyć do niego wszystkie wymagane dokumenty. Obcokrajowcy, którzy prowadzą swoje działalności na terenie Polski, również mogą korzystać z takiej możliwości, ponieważ przepisy tego nie zabraniają.

Uzyskanie leasingu dla obcokrajowców może jednak być znacznie bardziej wymagające niż dla obywatela Polski. Firmy mające zagraniczny kapitał często traktowane są bowiem jako podmioty o podwyższonym ryzyku, w związku z czym nie każdy leasingodawca jest skłonny podpisywać z nimi umowy i brać na siebie taką odpowiedzialność.

Zasady leasingu samochodów przez obcokrajowców

Jak wspomnieliśmy, leasing dla obcokrajowców może wiązać się z dodatkowymi procedurami i ograniczeniami, takimi jak konieczność poręczenia czy rygorystyczny okres najmu nieprzekraczający ważności dokumentu pobytowego. Co więcej, często wymagane są wyższe opłaty wstępne lub oferowane mniej korzystne raty leasingu. Warto szukać wówczas firm oferujących profesjonalne doradztwo leasingowe, takich jak nasza, które nawet obcokrajowcom zapewniają:

  • decyzję kredytową w 24 godziny,
  • stałą wysokość raty,
  • finansowanie do 500 tys. zł netto,
  • udział własny już od 5%,
  • preferencyjne warunki ubezpieczenia.

Dzięki temu bez względu na Twoje pochodzenie będziesz mógł jeszcze sprawniej rozwijać swoją firmę w Polsce, a także dokonywać inwestycji, które nie obciążą nadmiernie Twojego budżetu. Wygodne i przemyślane planowanie wydatków natomiast pozwoli zwiększyć miesięczne przychody.

Ostatnie wpisy: