Skip to main content
Dots

Kiedy decydujesz się na leasing, wybór odpowiedniej firmy leasingowej jest kluczowy. Polski rynek leasingowy jest zróżnicowany, a oferty poszczególnych firm mogą się znacząco różnić. Fi Finance Polska pełni tu rolę nieocenionego przewodnika. Jako doświadczony pośrednik, łączymy Cię z największymi firmami leasingowymi w Polsce, upewniając się, że otrzymujesz propozycje najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

W dzisiejszych czasach, kiedy przedsiębiorstwa rozwijają się w dynamicznym tempie, znalezienie optymalnych rozwiązań finansowych staje się kluczowym elementem sukcesu. Ważne jest, aby firma leasingowa, umożliwiała elastyczne pozyskanie niezbędnych środków trwałych bez konieczności dużych nakładów leasingobiorcy. Firmy leasingowe w Polsce, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a na jego czele znajdują się renomowane firmy, oferujące kompleksowe usługi w tej dziedzinie.

Największe firmy leasingowe w Polsce – poznaj liderów rynku!

Wśród wiodących firm leasingowych w Polsce prym wiodą PKO BP Leasing, EFL Leasing, Santander Leasing, ING Lease czy chociażby Alior Leasing. Ich obecność na rynku gwarantuje nie tylko solidność i doświadczenie, ale także bogatą ofertę dostosowaną do różnorodnych potrzeb klientów. Każda z nich specjalizuje się w innym segmencie usług finansowych, stawiając na finansowanie samochodów osobowych, transportu lub leasing maszyn i urządzeń dla dużych firm, lub niewielkich przedsiębiorców.

Dots

Firmy leasingowe w Polsce

Przewodnik po najlepszych rozwiązaniach finansowych!

Najlepsza firma leasingowa w Polsce, jak ją znaleźć? Wybór odpowiedniej firmy leasingowej to kluczowy krok, który może wpłynąć na osiągnięcie celów i optymalizację kosztów przedsiębiorstwa. Firmy leasingowe w Polsce oferują szeroki wachlarz usług, obejmujący leasing operacyjny lub finansowy, pożyczki leasingowe, a także różnorodne branżowe rozwiązania. Niestety, przedsiębiorcy nie zawsze mogą liczyć na indywidualne podejście i dostosowane warunki umów do swoich potrzeb. Często nasi klienci potwierdzają powiedzenie, że im większa korporacja, tym mniej elastyczna, niekoniecznie stojąca frontem do klienta.

Każda firma leasingowa specjalizuje się w wybranym segmencie rynku. Nawet największe firmy leasingowe w Polsce nie poradzą sobie ze wszystkimi niestandardowymi wnioskami leasingowymi. Jedne z nich chętnie udzielają leasingu na ciągniki siodłowe i ciężarówki oraz różnorodne maszyny i urządzenia. Pozostałe kwalifikują takie przedmioty, jako aktywa niepreferowane co wiąże się z dużo droższą ofertą, a niekiedy odmową finansowania. Nawet najlepsza firma leasingowa w Polsce prawdopodobnie nie udzieli leasingu na dwudziestoletnią koparkę. Odmówi finansowania również przedsiębiorcy wykazującemu stratę. Warto więc znaleźć taką, która jest mniejsza, ale specjalizuje się w danym segmencie i stosuje procedury uproszczone.

Dlatego porównując firmy leasingowe w Polsce, warto skontaktować się z niezależnym doradcą leasingowym posiadającym aktualną wiedzę o rynku. Wskaże on najkorzystniejszą ofertę w zależności od rodzaju przedmiotu leasingu, okresu prowadzenia firmy, wyników finansowych, waluty oraz obowiązujących procedur. Zgłoszenie się bezpośrednio do firmy leasingowej nawet o najlepszej renomie wcale nie musi skutkować uzyskaniem najlepszej oferty. Zachęcamy również do skorzystania z naszego kalkulatora leasingowego, który pozwoli wstępnie oszacować koszty i raty leasingu.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

 

Kalkulator leasingowy Dots

Firmy leasingowe Polska – różnorodność ofert na każdą kieszeń!

Istotną zaletą polskiego rynku leasingowego jest zróżnicowanie ofert, które mogą sprostać oczekiwaniom różnych przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości czy branży. Różnorodność firm leasingowych w Polsce to dowód na to, że konkurencja sprzyja klientom, stymulując ciągły rozwój i doskonalenie oferowanych usług.

Pamiętajmy, że co firma leasingowa to inna oferta. Nawet największe firmy leasingowe w Polsce nie zapewnią Ci kompleksowej obsługi. Ich oferta jest najczęściej zredukowana do standardowej, dostępnej dla poszczególnych pracowników w oddziałach skupionych na wyrabianiu planów i sprzedaży leasingu, a nie obsłudze posprzedażowej. Przykładowo, po podpisaniu umowy firmy leasingowe w Polsce mogą mniej lub bardziej efektywnie zmuszać klientów do wznawiania polis komunikacyjnych na mało korzystnych warunkach zasłaniając się zapisami w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu. Korzystając z usług profesjonalnego doradcy leasingowego np. FI Finance Polska co rok automatycznie otrzymasz propozycję wznowienia polisy ubezpieczenia komunikacyjnego co często znacznie redukuje koszty w kolejnych latach trwania umowy leasingowej.

Rynek firm leasingowych w Polsce to dynamicznie rozwijający się sektor, który dostarcza przedsiębiorstwom efektywnych i elastycznych rozwiązań. Różnorodność ofert oraz konkurencyjność sprawiają, że każde przedsiębiorstwo ma szansę znaleźć idealne rozwiązanie, dopasowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Najwłaściwszy wybór oferty leasingowej zapewni doświadczony przedstawiciel reprezentujący wszystkie firmy leasingowe w Polsce. Pomoże dopasować ofertę do konkretnych wymagań leasingobiorcy i skierować go do właściwej firmy finansującej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub