Jak wygląda procedura uzyskania leasingu?

Kalkulator rat leasingu — przyda się oferta online, gdzie sam określisz warunki leasingu

Leasing samochodowy to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. Z tej formy zobowiązania najczęściej korzystają przedsiębiorcy, jednak decydują się na nią również osoby prywatne. Trzeba niemniej pamiętać, że wiąże się ona z wieloma formalnościami, dlatego proces zawiązywania umowy może wydawać się skomplikowany.

Aby ułatwić Ci przejście przez wszystkie najważniejsze etapy inwestowania, stworzyliśmy dla Ciebie kalkulator leasingowy. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu wyszukasz oferty dostosowane do Twoich potrzeb – bez konieczności podawania swoich danych osobowych. Pomaga ono naszym klientom określić wysokość rat, w związku z czym nie muszą martwić się o wypłacalność. Kalkulator leasingowy online dopasowuje kwoty do możliwości oraz indywidualnej oceny zdolności finansowych.

Właściwy wybór przedmiotu leasingu 

Szczególnie istotny jest również wybór właściwego przedmiotu leasingu. Warto wiedzieć, że może go stanowić niemal każda rzecz, która jest potrzebna do prowadzenia działalności gospodarczej — niezależnie od tego, czy jest nowa, czy też używana. Jeśli zatem prowadzisz firmę logistyczną, z pewnością zainteresuje Cię leasing samochodu ciężarowego. Jeżeli jesteś rolnikiem — leasing maszyn rolniczych, natomiast w przypadku, gdy potrzebujesz środka transportu na własny użytek, prawdopodobnie zaciekawi Cię leasing samochodu osobowego.

Formalności i podpisanie umowy leasingowej

Po wybraniu przedmiotu umowy należy przejść do pozostałych formalności. Konieczne jest przeprowadzenie weryfikacji przedsiębiorstwa lub osoby prywatnej pod względem wypłacalności. Sprawdzana jest zdolność finansowa, a także historia kredytowa. Specjaliści przeszukują bazy BIK, KRD oraz BIG, aby określić, czy możliwe jest bezproblemowe zawiązanie umowy. Konieczna jest również kalkulacja leasingowa, którą można przeprowadzić na własny użytek za pośrednictwem naszego kalkulatora. Jeżeli wszystkie wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone i zaakceptowane, wygenerowana zostaje umowa. Po jej podpisaniu zwykle należy uiścić pierwszą opłatę. Zakończenie procesu skutkuje wydaniem pojazdu bądź innego sprzętu będącego przedmiotem leasingu.


Reasumując — przejście przez wszystkie etapy inwestycji wydaje się skomplikowane, jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują. Spokojne, bezproblemowe wdrożenie się w leasing zapewnia nasz leasingowy kalkulator, z którego możesz skorzystać w każdym momencie przedsięwzięcia.

Create your account