Z jakich form leasingu najczęściej korzystają osoby prywatne?

klucze samochodowe na kalkulatorze

Choć mogłoby się wydawać, że oferta leasingu skierowana jest głównie do klientów biznesowych, osoby prywatne również często korzystają z takiej możliwości. Leasing konsumencki może bowiem stanowić atrakcyjną alternatywę dla kredytu. Warto jednak wiedzieć, że forma podpisywanej umowy różni się w zależności od rodzaju leasingobiorcy. Z jakich więc form leasingu najczęściej korzystają osoby prywatne? Sprawdźmy!

Na czym polega leasing konsumencki?

Formą leasingu skierowaną do osób prywatnych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, jest leasing konsumencki. To przeznaczone wyłącznie dla osób fizycznych rozwiązanie najczęściej dotyczy samochodów osobowych, choć przedmiotem finansowania mogą być także nieruchomości lub inne rzeczy. Podpisując umowę leasingową, leasingobiorca nie staje się właścicielem pojazdu, zamiast tego dostaje go w dzierżawę, zobowiązując się jednocześnie do spłacania miesięcznych rat.

Co więcej, po złożeniu wymaganych dokumentów decyzja przyznawana jest dość szybko (często nawet w 24 godziny), a auto jest Ci natychmiast udostępniane. Jeśli chcesz wyliczyć szacunkową kwotę miesięcznej raty za interesujący Cię samochód, możesz skorzystać z wygodnego kalkulatora leasingu.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing?

Korzyści płynących z leasingu samochodu przez osobę prywatną jest wiele. Dużymi atutami takiego rozwiązania są przede wszystkim:

  • proste procedury udzielania leasingu (w odróżnieniu od kredytu, kiedy cały proces trwa bardzo długo),
  • możliwość wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy,
  • możliwy natychmiastowy zwrot pojazdu i rezygnacja z umowy bez dodatkowych opłat,
  • elastyczne warunki finansowania (preferencyjne raty, możliwość zmiany czasu trwania umowy itp.).

Co istotne, miesięczna rata leasingu nie obciąży mocno Twojego domowego budżetu, a jednocześnie masz szansę uzyskać atrakcyjne zniżki, np. na zakup auta po skończonej umowie. Korzystając z oferty firm, takich jak nasza, otrzymasz dodatkowo korzystne ubezpieczenie komunikacyjne.

Create your account