Jak długo trzeba mieć firmę, żeby dostać leasing?
Jesteś świeżym przedsiębiorcą i potrzebujesz wziąć auto w leasing, ale zastanawiasz się, czy już możesz skorzystać z tej opcji? Czy…
Czytaj więcejRozwój każdego przedsiębiorstwa przemysłowego jest ściśle powiązany z koniecznością inwestowania w nowoczesne maszyny i urządzenia. W dzisiejszych czasach, aby być konkurencyjnym na rynku, niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, który może być jednak kosztowny. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwala uniknąć wysokich wydatków — leasing maszyn i urządzeń. Dowiedz się, jakie korzyści niesie ze sobą leasing maszyn, jakie urządzenia możesz u nas leasingować, oraz jakie procedury obowiązują w trakcie współpracy z Fi Finance Polska.
Leasing na maszyny stał się elastycznym i dostosowanym do indywidualnych potrzeb rozwiązaniem, pozwalającym przedsiębiorcom inwestować bez konieczności angażowania dużych kapitałów. Dzięki naszemu doświadczeniu i partnerstwom z wieloma dostawcami, jesteśmy w stanie oferować leasing urządzeń oraz leasing maszyn praktycznie na każdy sprzęt i to niezależnie od jego wieku.
Leasing maszyn z FI Finance Polska to między innymi:
Nasza oferta finansowania obejmuje maszyny wszelkiego rodzaju. Oferujemy leasing na maszyny produkcyjne, urządzenia do przemysłu spożywczego, medycznego i budowlanego, do obróbki drewna i metali oraz wiele innych. Bez względu na branżę, w której działasz, mamy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.
Pamiętaj, że leasing na maszyny wiąże się z koniecznością weryfikacji kredytowej leasingobiorcy, ale również dostawcy i samego przedmiotu leasingu. Ponieważ najbardziej preferowanym finansowaniem jest leasing maszyn nowych (gdy dobrze znany firmie leasingowej jest dostawca i nie ma problemu z weryfikacją pochodzenia oraz stanu technicznego przedmiotu leasingu), za którym idzie niski udział własny oraz niewielki koszt leasingu.
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy staramy się o leasing urządzeń używanych. Tu koszt leasingu zależy od typu sprzedawcy (autoryzowany lub nie) oraz wieku przedmiotu leasingu, który w ekstremalnych przypadkach może sięgać nawet 20 lat. Leasingodawca, u którego wnioskujemy o leasing maszyn i urządzeń najpewniej zleci wycenę finansowanego środka trwałego (w zależności od rodzaju przedmiotu może ona kosztować nas nawet 1000 zł) i od niej uzależni wysokość udziału własnego. Na najstarsze maszyny może on wynieść nawet 20-30% wartości maszyny.
Procedura na leasing urządzeń z Fi Finance Polska jest prosta. Cały proces rozpoczyna się od określania stawki amortyzacji przedmiotu przeznaczonego na leasing na urządzenia. Najkrótszy okres leasingu to taki w którym środek trwały amortyzuje się w 40%. A więc leasing maszyn z amortyzacją 20% to 2 lata, a przykładowo leasing urządzeń z amortyzacją 10% to aż 4 lata. Od wartości amortyzacji uzależniona jest również minimalna wysokość wartości wykupu, którą łatwo sprawdzisz, korzystając z naszego kalkulatora leasingowego.
Po ustaleniu stawki amortyzacji warto skorzystać z naszego doradztwa leasingowego i ustalić najbardziej opłacalne parametry leasingu takie jak okres, wysokość wykupu oraz wpłaty własnej. Nasz doradca poinformuje Cię również, czy leasing maszyn i urządzeń kwalifikuje się na procedurę uproszczoną leasingu (bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków leasingowych oraz składania pełnych dokumentów finansowych czy zaświadczeń z ZUS i Urzędu Skarbowego) oraz przygotuje listę dokumentów przedmiotu leasingu, jakie należy przedłożyć. Poniżej przedstawiamy spis dokumentów najczęściej wymaganych na leasing na maszyny. Są to:
Współpraca z Fi Finance Polska i nasz leasing maszyn i urządzeń przynosi wiele korzyści. Unikasz konieczności inwestowania dużych sum w zakup maszyn i urządzeń. Dzięki naszej współpracy Twój wniosek zostanie rozpatrzony sprawnie i szybko bez niepotrzebnych formalności. Przed podpisaniem umowy leasingu zapoznasz się z jej treścią oraz wszelkimi ewentualnymi opłatami i kosztem negocjowanej składki ubezpieczeniowej. A leasing na urządzenia spłacasz w wygodnych ratach.
Jesteś świeżym przedsiębiorcą i potrzebujesz wziąć auto w leasing, ale zastanawiasz się, czy już możesz skorzystać z tej opcji? Czy…
Czytaj więcejZastanawiasz się, jak rozliczyć leasing samochodowy w firmie? Ten artykuł przybliży Ci zasady wliczania rat leasingowych do kosztów podatkowych. Leasing…
Czytaj więcejLeasing to popularna forma finansowania zakupu środków trwałych, takich jak maszyny czy samochody, bez wykorzystywania własnych funduszy. Aby w pełni…
Czytaj więcej