Leasing jako szansa na rozwinięcie skrzydeł w biznesie

klucze samochodowe

Przemyślany pomysł na biznes i skrupulatnie przygotowany biznesplan mogą nie wystarczyć, by w pełni rozwinąć skrzydła swojej firmy. Do osiągnięcia tego celu potrzebne są również odpowiednio wysokie środki finansowe, które nie każdy posiada. W takiej sytuacji dobrym sposobem na realizację ważnych dla rozwoju przedsiębiorstwa inwestycji może okazać się leasing! Przeczytaj, dlaczego jest to świetne rozwiązanie dla biznesu!

Leasing dla nowej firmy

Nowo założone przedsiębiorstwa często nie dysponują zdolnością kredytową ani wysokim kapitałem. Rozwój od samego początku wiąże się zaś z bardzo dużymi wydatkami. Bez zakupu potrzebnych sprzętów, maszyn czy pojazdów nie będziesz mógł realizować założonych celów i nie osiągniesz sukcesu. Choć udzielanie leasingu dla młodych działalności niekiedy może być utrudnione, warto się o to postarać i znaleźć firmę, taką jak nasza, która oferuje taką możliwość.

Jest to bowiem szansa na realizację potrzebnych inwestycji bez znacznego uszczerbku na firmowym budżecie. Co więcej, leasing umożliwia optymalizację podatkową. W związku z tym miesięczną ratę możesz odliczać od kosztów uzyskania przychodu, a tym sposobem – obniżać podstawę opodatkowania.

Leasing dla firmy o ugruntowanej pozycji na rynku

Warto pamiętać, że z oferty leasingu operacyjnego samochodu osobowego, pojazdu ciężarowego czy maszyn rolniczych korzystają także przedsiębiorstwa o już ugruntowanej pozycji na rynku. Takie rozwiązanie umożliwia im zachowanie płynności finansowej, zapewnia brak konieczności ponoszenia dużych opłat związanych z zakupem pojazdu na własność oraz pozwala na przemyślane planowanie bieżących wydatków.

Ponadto leasing operacyjny nie obliguje leasingobiorcy do dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Umowa na korzystnych warunkach otwiera zaś wiele nowych możliwości. Spośród nich warto wymienić rezygnację z leasingu w dowolnym momencie bez dodatkowych opłat, wykup samochodu po zakończeniu umowy, a także bardzo atrakcyjne stawki ubezpieczenia całej posiadanej floty.

Create your account