Ile trwa załatwienie leasingu samochodu?
Leasing samochodowy to atrakcyjna opcja, z której bardzo chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i te prowadzące własną działalność. W…
Czytaj więcejLeasing samochodów dostawczych to rozwiązanie nie tylko dla firm transportowych. Sprawdza się również w przypadku mniejszych przedsiębiorców, poszukujących praktycznego środka transportu, a także przydatnego narzędzia do pracy. Jakie koszty wiążą się z tym rodzajem inwestycji? Która forma finansowania okazuje się najkorzystniejsza? Czym jest niezastąpiony kalkulator leasingowy?
Leasing samochodowy w przypadku pojazdów do 3,5 tony służących do transportu rzeczy sprawdza się zarówno w przypadku dużych firm zajmujących się przewozem, jak i niewielkich przedsiębiorców. Dotyczy to również ekip budowlanych dojeżdżających do klienta, aby wykonać remont lub instalację na zlecenie, np. elektryczną. Ponadto ten rodzaj inwestycji wychodzi też na korzyść osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą w branży meblarskiej lub spożywczej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest leasing samochodu dostawczego dla startupów.
Leasing samochodu dostawczego można podzielić na dwa rodzaje:
Leasing operacyjny cieszy się szczególną popularnością z uwagi na fakt, iż pojazd wlicza się w skład majątku leasingobiorcy. Mimo tego może on opłacane raty oraz wszelkie inne opłaty (np. czynsz inicjalny) włączyć do swoich kosztów uzyskania przychodu. Jest to zatem niezwykle wygodne oraz opłacalne rozwiązanie.
Leasing samochodowy finansowy natomiast zobowiązuje do wykonywania odpisów amortyzacyjnych. W związku z tym jedynie opłacana część odsetkowa może być wliczana do wymienionych wyżej kosztów. Leasingobiorca odlicza również cały VAT w miesiącu zakupu środka trwałego. Warto pamiętać, że po zakończeniu czasu trwania umowy leasingobiorca — w przeciwieństwie do opcji pierwszej — automatycznie staje się właścicielem pojazdu i nie musi wykupywać pojazdu od firmy leasingowej.
Wszystkie formy finansowania samochodów dostawczych mają swoje wady. Część z nich cechuje się zbyt wysokim oprocentowaniem, a reszta niekorzystnymi warunkami oraz niebotycznymi karami za opóźnienia w płatnościach. W związku z zebranymi danymi na tle innych inwestycji leasing samochodowy wypada najlepiej. Najważniejsze zalety tego rozwiązania to:
Chcesz bezproblemowo obliczyć ratę swojej inwestycji? Wybierz kalkulator leasingowy samochodów dostawczych online. To dzięki niemu prawidłowo i szybko ustalisz comiesięczne opłaty bez podawania danych osobowych. Wystarczy kilka sekund, aby zrobić pierwszy krok ku przedsiębiorczości.
Leasing samochodowy to atrakcyjna opcja, z której bardzo chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i te prowadzące własną działalność. W…
Czytaj więcejJesteś świeżym przedsiębiorcą i potrzebujesz wziąć auto w leasing, ale zastanawiasz się, czy już możesz skorzystać z tej opcji? Czy…
Czytaj więcejZastanawiasz się, jak rozliczyć leasing samochodowy w firmie? Ten artykuł przybliży Ci zasady wliczania rat leasingowych do kosztów podatkowych. Leasing…
Czytaj więcej