Czy obcokrajowiec przebywający w Polsce może wziąć samochód w leasing?

leasing

Leasing samochodu to rozwiązanie, na które decyduje się mnóstwo – zarówno młodych, jak i bardziej doświadczonych – właścicieli firm. Nie bez powodu. Pozwala to w rozsądny sposób zarządzać finansami przedsiębiorstwa, a także nie zmusza do zamrożenia dużej części kapitału na raz, jak w przypadku kupna pojazdu. Czy obcokrajowiec przebywający w Polsce również może wziąć samochód w leasing? Odpowiadamy w artykule.

Czy obcokrajowcy mogą brać samochody w leasing?

Leasing to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania różnego rodzaju pojazdów, które niezbędne są do funkcjonowania wielu firm. Aby go uzyskać, należy zgłosić odpowiedni wniosek do wybranego leasingodawcy oraz dołączyć do niego wszystkie wymagane dokumenty. Obcokrajowcy, którzy prowadzą swoje działalności na terenie Polski, również mogą korzystać z takiej możliwości, ponieważ przepisy tego nie zabraniają.

Uzyskanie leasingu dla takich osób może jednak być znacznie bardziej wymagające niż dla obywatela Polski. Firmy mające zagraniczny kapitał często traktowane są bowiem jako podmioty o podwyższonym ryzyku, w związku z czym nie każdy leasingodawca jest skłonny podpisywać z nimi umowy i brać na siebie taką odpowiedzialność.

Zasady leasingu dla obcokrajowców

Jak wspomnieliśmy, leasing dla obcokrajowców może wiązać się z dodatkowymi procedurami i ograniczeniami, takimi jak konieczność poręczenia czy rygorystyczny okres najmu nieprzekraczający ważności dokumentu pobytowego. Co więcej, często wymagane są wyższe opłaty wstępne lub oferowane mniej korzystne raty leasingu. Warto szukać wówczas firm leasingowych, takich jak nasza, które nawet obcokrajowcom zapewniają:

  • decyzję kredytową w 24 godziny,
  • stałą wysokość raty,
  • finansowanie do 500 tys. zł netto,
  • udział własny już od 5%,
  • preferencyjne warunki ubezpieczenia.

Dzięki temu bez względu na Twoje pochodzenie będziesz mógł jeszcze sprawniej rozwijać swoją firmę w Polsce, a także dokonywać inwestycji, które nie obciążą nadmiernie Twojego budżetu. Wygodne i przemyślane planowanie wydatków natomiast pozwoli zwiększyć miesięczne przychody.

Create your account