Leasing samochodu to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Ma ono wiele zalet, spośród których najważniejszą jest oszczędność finansów i możliwość wymiany lub wykupienia pojazdu po skończonej umowie. Wysokość miesięcznej raty leasingu zależy jednak od kilku czynników, a jej kwotę możesz łatwo obliczyć przy pomocy kalkulatora leasingowego. Co jeszcze można dzięki niemu ustalić? Sprawdźmy w artykule!
Co obliczają kalkulatory leasingowe?
Kalkulator leasingowy służy do wygodnego obliczania wysokości raty leasingu bez konieczności podawania swoich danych osobowych. Uzyskanie oferty za jego pomocą nie jest jednak wiążące – stanowi wyłącznie informację dla Ciebie, czy leasing danego pojazdu w określonych warunkach byłby korzystny.
Co istotne, zmieniając podane w kalkulatorze leasingowym parametry, możesz wpływać na ostateczną kwotę, która widniałaby na fakturze. Przykładowo uwzględnienie dłuższego czasu trwania umowy czy większego procentu udziału własnego może znacznie obniżyć miesięczną ratę. Ponadto możesz też sprawdzić koszty różnych pojazdów i wybrać spośród nich ten, na który pozwalają Ci Twoje możliwości finansowe.
Jak działają kalkulatory leasingowe online?
Obsługa kalkulatora leasingowego online jest bardzo prosta i szybka. Wystarczy wpisać w niego odpowiednie informacje, a system automatycznie wyliczy wysokość raty, jaka będzie Cię obowiązywała po podpisaniu umowy. Aby oszacować koszt leasingu, należy wybrać:
- kategorię przedmiotu umowy,
- typ oferty leasingowej,
- rodzaj pojazdu i jego wartość,
- okres leasingu,
- procent udziału własnego,
- wysokość wykupu.
Kalkulator może dotyczyć auta osobowego, ciężarowego, autobusu czy też każdego innego pojazdu, którego potrzebujesz w firmie. Dzięki temu możesz porównać otrzymaną ofertę z innymi i wybrać najkorzystniejszą z nich.