Leasing w PLN czy EURO?

Przedsiębiorcy decydujący się na inwestycję zawsze poszukują jak najbardziej opłacalnego rozwiązania. W związku z tym część z nich zastanawia się nad leasingiem w obcej walucie. To rozwiązanie może sprawdzić się w niektórych przypadkach z uwagi na niższe raty, a także zupełnie inne warunki udzielania finansowania. Kto powinien wybrać leasing samochodowy w euro, a kto w złotych? W jaki sposób obliczyć comiesięczne opłaty? Jeśli poszukujesz odpowiedzi na te pytania, jak i wiele innych, czytaj dalej.

Dla kogo leasing w walucie obcej?

Leasing samochodu osobowego w obcej walucie to rozwiązanie rozpatrywane przez wielu przedsiębiorców. Nie każdy jednak powinien się na nie decydować, aby nie ponieść jedynie większych strat. Ta inwestycja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób zarabiających w euro, frankach szwajcarskich bądź jenach japońskich. Najważniejsza zasada to uzyskiwanie przychodów w innej walucie niż PLN.

Leasing walutowy a denominowany

Zarówno leasing auta używanego, jak i nowego pojazdu, a także wszelkich innych rzeczy ruchomych można podzielić na dwa rodzaje — denominowany oraz walutowy. Pierwszy z nich cechuje się zapisem w umowie rat w obcej walucie. Trzeba jednak pamiętać, że wszelkie przelewy na konto mają by wykonywane w złotych. Drugi natomiast charakteryzują płatności w wybranej walucie, np. euro.

Który z nich jest korzystniejszy? Leasing denominowany wiąże się ze spreadem walutowym, czyli zjawiskiem polegającym na różnicy kursu kupna i sprzedaży waluty. Zdarza się, iż wynosi on nawet 40 groszy — w zależności od banku. Nie wolno zapominać, że wiąże się to z wahaniami wysokości miesięcznych opłaty, ponieważ wartość przedmiotu umowy, który został zakupiony w złotych, przeliczana jest na euro bądź inną walutę. Taki leasing samochodowy może zatem stanowić niemałe ryzyko.

Leasing walutowy również wiąże się ze spreadem, jednak w znacznie mniejszym stopniu, co warto mieć na uwadze podczas dokonywania wyboru.

Kalkulator leasingowy w EUR na samochody ciężarowe

Kalkulator leasingowy w euro to doskonałe narzędzie pomocne w określeniu wysokości raty. Co ważne — odbywa się to bez konieczności podawania danych osobowych. Dzięki temu przyszły leasingobiorca zachowuje prywatność i anonimowość, a dodatkowo poprawnie i szybko obliczyć kwotę comiesięcznych opłat. Kalkulator leasingu samochodowego dostępny jest online, dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu, natomiast przez cały proces da się przejść samodzielnie. Wystarczy wykonać tylko kilka kroków, aby móc zarabiać na swojej przyszłościowej inwestycji.

Create your account