Jak wziąć w leasing samochód ciężarowy?

zbliżenie na ciężarówkę

Zakup tirów czy innych samochodów ciężarowych wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Nie każda firma może sobie natomiast pozwolić na tak duży, jednorazowy wydatek, szczególnie w momencie, gdy potrzebuje większej ilości pojazdów. W takim wypadku wielu przedsiębiorców decyduje się na inną formę finansowania, która nie nadszarpnie zanadto ich budżetu. Jak zatem wziąć w leasing samochód ciężarowy? Odpowiadamy w artykule!

Prosta procedura formalna

Przed skorzystaniem z usług firmy leasingowej warto obliczyć szacunkową wysokość raty, jaka będzie Cię wynosiła za dane auto. Dzięki temu w prosty sposób sprawdzisz, który pojazd będzie miał optymalny dla Twojego budżetu koszt. Aby uzyskać leasing na samochód ciężarowy, wystarczy złożyć komplet wymaganych dokumentów. Decyzja o przyznaniu finansowania udzielana jest bardzo szybko, ponieważ cały proces polega na uproszczonych procedurach.

Oferta przeznaczona jest zarówno dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i młodych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Przedsiębiorcy mogą w ten sposób nabyć nie tylko samochody ciężarowe, ale też ciągniki siodłowe, naczepy i przyczepy. Ponadto mogą oni otrzymać preferencyjne warunki na program ubezpieczeniowy dla leasingowanych pojazdów oraz pozostałej części posiadanej floty.

Zalety leasingu samochodu ciężarowego

Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na leasing samochodu ciężarowego, wiele zyskuje, ponieważ nie jest narażony na wysoki, jednorazowy wydatek. Taka forma finansowania umożliwia więc rozsądne zarządzanie budżetem firmowym, a spośród jej zalet warto wymienić:

  • udział własny już od 1%,
  • okres leasingu od 6 lat,
  • stałą lub zmienną stopę,
  • równe lub sezonowe raty,
  • możliwość wyboru płatności w PLN lub EUR.

Co więcej, leasingowi może podlegać każdy pojazd ciężarowy, niezależnie od jego wieku, marki czy pochodzenia.

Create your account