Kalkulator leasingu w EURO

Leasing samochodowy w euro to popularne i bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców, którzy generują swoje przychody w obcej walucie. Najczęściej są to firmy zajmujące się działalnością związaną z transportem międzynarodowym. Taka forma finansowania obejmuje zarówno pojazdy zupełnie nowe, jak i używane. Czym jest kalkulator leasingu w EUR? Jak za jego pomocą wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę? 

Kalkulator leasingowy w walucie obcej EUR

Oferty leasingowe w euro dotyczą wielu rodzajów samochodów. Są to pojazdy osobowe i dostawcze do 3,5 tony, autobusy, ciężarowe, a także ciągniki siodłowe oraz naczepy. Profesjonalny kalkulator leasingu online stworzy skuteczną symulację warunków dotyczących ofert, jakich możesz się spodziewać w największych firmach. 

Oferty leasingowe samochodów w innych walutach z reguły okazują się zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. W przypadku rozliczania się w euro wysokość comiesięcznych rat jest niższa. Co więcej, samo oprocentowanie leasingu w tym przypadku opiera się na znacznie korzystniejszej stawce EURIBOR. Klient może wówczas rozliczać się, płacąc swoje raty np. w euro, lub przeliczać je bezpośrednio na PLN. 

Warunki leasingu EUR 

Do podstawowych wymagań należą między innymi takie informacje jak maksymalny wieku pojazdu w chwili zakończenia umowy (do 10 lat), minimalna opłata wstępna (od 1 proc. wartości pojazdu), okres finansowania (obowiązujący od 24 do 84 miesięcy), a także wymóg uzyskiwania oraz udokumentowania przychodów np. przedsiębiorstwa w walucie euro. 

Kalkulator leasingowy w EURO — jak obliczyć ratę? 

Aby skutecznie obliczyć wszystkie niezbędne parametry, takie jak chociażby średnia wysokość raty, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator leasingowy. W jaki sposób można to zrobić? Żeby poznać wartość leasingu w euro, najpierw wybierz preferowany rodzaj pojazdu, określ jego cenę, a następnie ustal swoje możliwości w zakresie wysokości wpłaty własnej oraz czasu obowiązującego leasingu.

Kalkulacja leasingu polega na wpisaniu wartości netto samochodu w euro i ustaleniu preferowanego wkładu własnego w tej walucie. Kolejno wystarczy już tylko zaznaczyć obowiązujący — za sprawą podpisanej umowy — okres leasingu w miesiącach oraz liczbę rat i na końcu wpisać kwotę wykupu pojazdu w euro. Leasing w euro to rozwiązanie bezpieczne dla przedsiębiorców zarabiających w tej walucie. Taka forma finansowania eliminuje również ryzyko wystąpienia nagłych różnic kursowych lub walutowych.

Create your account