Weź auto w leasing i miej święty spokój

leasing samochodowy kalkulator

Weź auto w leasing i miej święty spokój

Leasing samochodów stał się tak popularny jak korzystanie z usług firm sprzątających przez osoby prywatne. W obydwu przypadkach oszczędzamy czas, uzyskujemy pożądany efekt oraz cieszymy się prestiżem bezcennego komfortu. Przeczytaj nasz artykuł aby dowiedzieć się, jak zostać szczęśliwym leasingobiorcą i mieć święty spokój.

Leasing aut – to proste!

Zarówno przedsiębiorca jak i osoba nieprowadząca działalności gospodarczej może mieć auto premium bez potrzeby jego zakupu. Wystarczy, że Klient wskaże wybrany model firmie leasingowej, która następnie przejmie wszelkie działania doprowadzające do zrealizowania życzeń Klienta. To oznacza, że formalnym właścicielem auta staje się firma leasingowa natomiast Klient zostaje jego dzierżawcą i płaci ustalone w umowie miesięczne raty abonamentowe zależne od modelu auta, jakie wybrał. Aby pomóc Klientom podjąć najlepszą decyzję, stworzyliśmy kalkulator leasingowy, dzięki któremu w prosty sposób można obliczyć ratę i przekonać się, że samochody premium naprawdę są w zasięgu naszych możliwości. Leasing auta można porównać z wynajmem mieszkania – po prostu korzystamy z przestrzeni, która formalnie nie jest naszą własnością i automatycznie wszelkie potencjalne problemy wynikające z jej posiadania, spoczywają na barkach właściciela a nie na naszych. Spokój i komfort, jaki w ten sposób sobie zapewniamy, jest bezcenny.

Często bywa tak, że po zakończeniu okresu trwania umowy, która średnio trwa od 2 do 5 lat, Klient wykupuje auto i staje się jego formalnym właścicielem ale nie jest to regułą Zazwyczaj Klienci wolą wziąć w leasing kolejne auto doceniając możliwość korzystania z modelu swoich marzeń lub po prostu kierując się chęcią zmiany, która następuje w prosty i szybki dla niego sposób.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną i momenty zwrotne w stabilności finansowej firmy czy konsumenta, nasza oferta została skonstruowana tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i elastyczność w podejściu do indywidualnej sytuacji finansowej każdego Klienta.

Ulgi w podatkach

Jeśli jesteś płatnikiem VAT i planujesz użytkowanie samochodu osobowego w sposób mieszany czyli zarówno w celach służbowych jak i prywatnych, możesz odliczyć 50% podatku VAT. Jeśli masz zamiar użytkować auto wyłącznie w celach służbowych, wówczas masz prawo do odliczenia 100% VAT. Klienci w większości decydują się korzystać z samochodu w sposób mieszany odliczając 50% VAT i pomniejszając podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym PIT lub CIT co oznacza, że pozostałe 50% staje się kosztem uzyskania przychodu. Warto zapamiętać, że jest to możliwe w przypadku aut o wartości nieprzekraczającej 150 tys. zł. Aby cena samochodu pozwoliła zaliczyć się w całości do kosztów uzyskania przychodu, musi wynosić odpowiednio:

● 150.000 zł brutto (121.951 zł netto) – dla przedsiębiorców niebędących płatnikami VAT

● 165.470 zł brutto (134.528 zł netto) – dla płatników VAT, którzy użytkują auto służbowo i prywatnie, czyli odliczają 50% VAT

● 184.500 zł brutto (150.000 zł netto) – dla płatników VAT, którzy wykorzystują auto wyłącznie służbowo i mają prawo do odliczenia 100% VAT

Leasing w kilka chwil

To nie przesada. Obecnie, uzyskanie auta w leasing jest szybkie dzięki procedurze uproszczonej wedle której potrzebne są tylko dane rejestrowe oraz dowody osobiste osób upoważnionych do reprezentacji firmy i ewentualnie współmałżonków. W przypadku, gdy wybieramy auto o znacznej wartości, dodatkowo potrzebne będą dokumenty potwierdzające nasz przychód i dochód za miniony rok podatkowy oraz bieżący okres rozliczeniowy.

Uzyskanie leasingu jest możliwe przez przedsiębiorcę, który prowadzi działalność już od 1 miesiąca. Większość firm leasingowych zabezpiecza się przed nieuczciwością ze strony leasingobiorców poprzez sprawdzanie BIK i bazy dłużników typu KRD i innych. Im mniej negatywnych śladów w historii płatniczej i kredytowej Klienta, tym lepiej o dobry i tani leasing. Weryfikowana jest także faktyczna działalność osoby zgłaszającej wniosek o leasing,

mająca na celu sprawdzenie, czy nie jest to przypadkiem “firma-duch” widniejąca tylko formalnie w CEIDG lub KRS. A zatem, po zgromadzeniu wszelkich niezbędnych informacji i udzieleniu pozytywnej decyzji o przyznaniu leasingu, następuje podpisanie umowy i opłacenie czynszu inicjalnego przez Klienta, czyli opłaty własnej, która wynosi zazwyczaj od 10%-20% wartości samochodu. Czas oczekiwania na auto to średnio od 2-5 dni roboczych od złożenia wniosku a w przypadku niektórych firm leasingowych, jeszcze krócej.

Warto dodać, że leasingiem można objąć nie tylko auta osobowe ale także pojazdy ciężarowe, maszyny i urządzenia, naczepy, ciągniki siodłowe i inne. Dotyczy to pojazdów zarówno nowych jak i używanych. Na rynku jest wiele firm oferujących możliwość finansowania pojazdów w leasing dlatego warto dobrze przygotować się przed podjęciem decyzji o współpracy. Grupa FI Finance pomaga kompleksowo w trafnym doborze instytucji finansującej, elastycznie dopasowanej do możliwości i potrzeb indywidualnych Klienta. W kolejnych artykułach zostaną przedstawione szczegółowe informacje pozwalające dogłębnie zrozumieć specyfikę leasingu, jego zalety a także zagrożenia oraz rady wynikające z wieloletniego doświadczenia Grupy FI Finance będącego przedstawicielem największych firm leasingowych w Polsce. Z nami zrozumiesz, jak prosto i skutecznie osiągnąć spokój i komfort, budując Wizerunek profesjonalisty.

Create your account