Od czego zależy wysokość rat leasingowych?

leasing na samochód

Leasing to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą narażać się na wysokie jednorazowe koszty lub ich firmowy budżet na to nie pozwala. Zamiast tego umożliwia on opłacanie stałej miesięcznej raty. Ta forma finansowania zakupu samochodów osobowych lub ciężarowych ma wiele zalet i pozwala na zachowanie płynności finansowej. Wysokość uiszczanej raty zależy jednak od kilku czynników. Poznaj je w artykule!

Czas istnienia firmy

Młode przedsiębiorstwa, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku, traktowane są jako podmioty o większym ryzyku. Może to wpływać na odmowę udzielania leasingu przez firmy finansujące lub wysoką kwotę miesięcznej raty. W takim wypadku warto szukać leasingodawców, takich jak my, którzy umożliwiają podpisanie umowy z nowo otwartymi działalnościami na korzystnych warunkach. Leasing wówczas nie wymaga wysokiego udziału własnego oraz cechuje się preferencyjnymi stawkami spłacanych rat.

Wartość wykupu oraz wysokość opłaty wstępnej

Opłata wstępna uiszczana jest na początku trwania leasingu, wartość wykupu natomiast stanowi ostatnią spłacaną ratę. Od wysokości tych dwóch czynników zależy więc wysokość miesięcznych rat. Im wyższa wartość wykupu czy wkład początkowy, tym niższą ratę leasingu możesz uzyskać. Jeśli chcesz podpisać umowę leasingową na pojazd, którego potrzebujesz w firmie i zastanawiasz się, ile wyniesie Cię miesięczna opłata, możesz skorzystać z kalkulatora rat leasingowych. Wypełnienie krótkiego formularza nie zajmie Ci więcej niż kilka minut i chwilę później otrzymasz szacowaną kwotę.

Wartość przedmiotu leasingu

Na wysokość miesięcznej raty wpływa też oczywiście wartość samego przedmiotu umowy. Im droższy, nowszy czy lepiej wyposażony pojazd, tym wyższa będzie kwota konieczna do regularnego uiszczania. Duże znaczenie ma także czas finansowania – rozłożony na dłuższy okres może w dużej mierze zmniejszyć wysokość miesięcznej raty. To oczywiście tylko kilka z najważniejszych czynników, od których zależy kwota raty leasingu – każda umowa jest bowiem rozliczana indywidualnie.

Create your account