Leasing samochodu elektrycznego — co warto wiedzieć?

Leasing to forma finansowania samochodu, która z roku na rok zyskuje na popularności. Okazuje się korzystna zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Jednak nowością jest możliwość skorzystania z leasingu na samochód elektryczny. Ile zapłacisz i co zyskasz, decydując się na takie rozwiązanie?

Formalności w leasingu auta elektrycznego

Na początku warto zaznaczyć, że procedura leasingowa samochodu elektrycznego przebiega w taki sam sposób, jak w przypadku pojazdu spalinowego. Znaczną część formalności załatwiasz bez wychodzenia z domu poprzez formularz lub kontakt telefoniczny. Ponadto całą procedurę ułatwia kalkulator leasingowy, który pozwoli Ci na szybkie wyliczenie wysokości raty.

Co więcej, możesz pobrać z niego oferty leasingowe samochodów bez podawania danych osobowych. Jeśli znajdziesz już idealną opcję dla siebie, nasz przedstawiciel kontaktuje się z Tobą (po wcześniejszej wiadomości). Podczas konsultacji poznasz ostateczną ofertę i wysokość raty, a Twój wniosek zostanie rozpatrzony maksymalnie w ciągu 24 godzin.

Leasing samochodów osobowych elektrycznych okazuje się łatwiejszy niż kiedykolwiek, a to za sprawą procedury uproszczonej. Takie rozwiązanie daje Ci szansę na otrzymanie finansowania bez potrzeby przedstawiania dokumentów finansowych lub innych zaświadczeń np. z Urzędu Skarbowego czy ZUS-u.

Ile zapłacę za leasing samochodu elektrycznego?

Samochód elektryczny w leasingu to opcja dla najbogatszych? Niekoniecznie. Limit podatkowy w przypadku pojazdów spalinowych wynosi tylko 150 tysięcy złotych. Z kolei dla modeli elektrycznych — aż 225 tysięcy złotych, dlatego to bardzo korzystne finansowo rozwiązanie.

Inne koszty generują również opłaty VAT. Jednak jeśli pojazdu używasz wyłącznie na potrzeby przedsiębiorstwa, istnieje możliwość odliczenia całej kwoty podatku. W sytuacji, gdy służy on zarówno firmie, jak i do celów prywatnych, możesz odliczyć 50% kwoty. Jeśli nadal nie masz pewności, ile zapłacisz, skorzystaj z prostego kalkulatora leasingowego.

Co zyskam przy leasingu na elektryka?

Jazda samochodem elektrycznym przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, lecz także dla Ciebie. Zwiększa prestiż firmę i poprawia jej wizerunek, a do tego kierowcy mogą korzystać z szeregu ułatwień, szczególnie w miastach. Ostatecznie za leasing samochodu elektrycznego zapłacisz mniej niż za leasing auta z silnikiem spalinowym, co wpłynie pozytywnie na stan finansów w Twoim przedsiębiorstwie. Nie czekaj — sprawdź kalkulator leasingowy online i zobacz, co możesz zyskać.

Create your account