Leasing samochodów dla nowych firm

Jak długo trzeba prowadzić działalność aby otrzymać leasing?

Leasing samochodu używanego bądź nowego to dla wielu przedsiębiorców najbardziej opłacalny sposób pozyskania niezbędnego auta. Dzięki niemu na korzystnych warunkach zyskasz sprawny pojazd, bez przeznaczania na ten cel dziesiątek tysięcy złotych. Pojawia się jednak pytanie, czy z takiego rozwiązania może skorzystać nowo założona firma. 

Czy można wziąć leasing dla nowej firmy? 

To, kiedy nowo założona firma będzie mogła skorzystać z leasingu, zależy od leasingodawcy. Najczęściej z uzyskaniem takiej formy finansowania musisz poczekać od 3 do 6 miesięcy od założenia działalności. Na rynku działają jednak oferty leasingowe dostępne od pierwszych dni założenia firmy. Wobec tego niekiedy wystarczy prowadzić działalność choćby i jeden dzień. Leasing samochodu osobowego cieszy się dużą popularnością, dlatego takich ofert na rynku nie brakuje. 

Nowo założona firma — jakie są warunki leasingu?

Najczęściej przed udzieleniem finansowania na samochód leasingodawca chce sprawdzić wiarygodność swojego partnera. Jeżeli dopiero założyłeś firmę, to taka weryfikacja nie jest możliwa. Nie oznacza to jednak od razu, że leasing samochodowy nie jest dla ciebie. Udzielający finansowania sprawdzi bowiem historię kredytową, jaką mogą poszczycić się właściciele działalności. Jako nowa firma zwiększysz swoje szanse na leasing, przedstawiając zawarte już umowy z kontrahentami lub przekonujący biznesplan.

Ponadto leasingodawca ma prawo oczekiwać różnych form zabezpieczenia, na przykład podpisania weksli albo poręczenia przez inną osobę bądź przedsiębiorstwo. Może się również okazać, że jako dopiero startującej działalności będzie Ci przysługiwać opcja uzyskania mniejszego finansowania. Dokładne kwoty poznasz po przeprowadzeniu kalkulacji leasingu.

Dla nowego przedsiębiorstwa dostępny jest również leasing samochodu ciężarowego.Aczkolwiek otrzymanie go będzie najczęściej wymagało zaproponowania wpłaty własnej na poziomie 15-20%, która pozwoli pokryć ewentualne straty leasingodawcy. Zdobycie takiego finansowania umożliwi jednak szybki rozwój floty pojazdów, jakimi dysponujesz. 

Kalkulator leasingu dla nowych firm

Najwięcej problemów przy pozyskiwaniu leasingu przez nowo założoną firmę na ogół sprawia porównanie wielu ofert oraz znalezienie przedsiębiorstwa oferującego finansowanie już na starcie działalności. Proces ten znacznie przyspiesza kalkulator leasingowy online. Pozwala on w kilka minut zestawić rozmaite oferty i wybrać tę najkorzystniejszą dla nowych firm. Sam leasing samochodowy natomiast ułatwia budowanie wiarygodności startującej działalności.

Create your account