Kiedy leasing samochodu osobowego to dobra alternatywa dla zakupu?

leasing samochodu osobowego

Leasing samochodu osobowego to możliwość, na którą decyduje się coraz więcej przedsiębiorców – zarówno tych początkujących, jak i posiadających firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Rozwiązanie to przynosi bowiem wiele korzyści finansowych oraz nie wymusza zamrażania dużej części posiadanego budżetu, jak w przypadku kupna pojazdu na własność. Odpowiadamy, kiedy leasing auta to dobra alternatywa dla zakupu!

Leasing dla młodych firm – finansowanie startupów

Leasing auta osobowego jest rewelacyjnym rozwiązaniem przede wszystkim dla nowo założonych firm, które nie dysponują dostatecznym budżetem, by kupić pojazd na własność. Wielu rozpoczynających działalność przedsiębiorców nie może liczyć także na kredyt, przez co nie może pozwolić sobie na tak duży, jednorazowy wydatek. Finansowanie startupów jest możliwe w firmach takich jak nasza, a oferowane warunki są bardzo korzystne. Leasing jest dobrą alternatywą dla zakupu, ponieważ:

  • możesz mieć auto już od pierwszego dnia działalności,
  • udział własny może wynosić tylko 1%,
  • decyzja leasingowa udzielana jest w ciągu 24 h,
  • masz możliwość wykupu pojazdu po skończonej umowie.

Konieczność posiadania dużej floty pojazdów

Jak wspomnieliśmy powyżej, z leasingu samochodów osobowych nie korzystają wyłącznie młode firmy. Większe przedsiębiorstwa również decydują się na takie rozwiązanie, szczególnie w sytuacji, gdy potrzebują dużej floty pojazdów np. dla wielu swoich pracowników. Wówczas leasing jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, a ogromne nakłady finansowe, które musiałyby być wykorzystane na zakup pojazdów, mogą zostać przeznaczone na ważniejsze inwestycje dla rozwoju firmy. Miesięczna kwota za leasing jest stała i nie zaskoczą Cię wówczas dodatkowe wydatki np. na naprawy czy serwisy, ponieważ często są one wliczone w zakres finansowania.

Create your account