Czy maszyny rolnicze można wziąć w leasing?

leasing maszyny rolniczej

Coraz więcej przedsiębiorców, zamiast na zakup, decyduje się na leasing rozmaitych pojazdów. Rozwiązanie to wybierają zarówno doświadczeni, jak i początkujący inwestorzy, którzy dopiero rozwijają swoją działalność. Taki sposób finansowania ma bowiem wiele zalet i pozwala uniknąć dużego, jednorazowego wydatku. Czy jednak w leasing można brać również maszyny rolnicze? Odpowiadamy na to pytanie w artykule!

Leasing maszyn rolniczych

Uzyskanie leasingu na maszyny rolnicze jest jak najbardziej możliwe, a co więcej – wiele osób wybiera właśnie takie rozwiązanie. Utrzymanie gospodarstwa rolnego wymaga bowiem ogromnych nakładów finansowych, z których duża część przeznaczana jest na zakup niezbędnych do pracy w polu pojazdów. Ich kupno wiąże się jednak z ogromnym, jednorazowym wydatkiem, na który nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić.

Leasing maszyn rolniczych natomiast pozwala rozłożyć płatności w czasie. Przedsiębiorca zobowiązany jest wówczas do uiszczania jednej faktury miesięcznie, która w dodatku ma zawsze stałą wysokość. Ponoszenie takich kosztów nie nadszarpnie zanadto budżetu działalności, dzięki czemu będziesz mógł odpowiednio planować wydatki i przeznaczać je na rozwój firmy.

Zalety leasingu maszyn rolniczych

Przedsiębiorcy doceniają leasing maszyn rolniczych z wielu powodów. Przede wszystkim rozwiązanie to umożliwia rozsądne zarządzanie firmowym budżetem, dokładne planowanie wydatków na inne inwestycje, a także optymalizację podatków. Nie musisz też martwić się nieprzewidzianymi opłatami np. za naprawy czy serwis posiadanych pojazdów – takie usługi są zazwyczaj wliczone w koszt leasingu.

Ponadto po skończonej umowie masz możliwość wykupienia użytkowanej maszyny rolniczej. Możesz także, zamiast tego, wybrać inny pojazd, jeśli zależy Ci na posiadaniu najnowszych sprzętów. Proces przyznawana leasingu jest bardzo prosty i szybki oraz skierowany również do nowych firm.

Create your account